
A kamerarendszerek a szó legszorosabb értelmében nem a kifejezett védelmi eszközök köré sorolandó megoldások, ugyanakkor mégis az emberi élet, a magántulajdon és a közterületeken található értékek védelmének egyik legmodernebb formáját testesíti meg.
Az elektronikus megfigyelőrendszerek esetében kifejezetten fontos, hogy a legjobb eredmény nyújtásához a legmegfelelőbb eszközöket használjuk fel, vegyük figyelembe a figyelendő objektum valamennyi adottságát, természeti körülményeit. (pl. napkelte, napnyugta, növényzet mozgása) Ezekre való figyelemmel a kamerarendszerek tervezését, telepítését érdemes szakemberre bízni. Mindig érdemes mérlegelni milyen célból kerül telepítésre egy megfigyelőrendszer, illetve, hogy mit várunk tőle, mire legyen képes. Nem érdemes például egy kis üzletben milliós nagyságrendű kamerarendszert telepíteni, ha csak néhány ezer forinttal tudnánk csökkenteni az üzlet veszteségét. Ugyanígy felesleges több megapixeles IP kamerákat felszerelni, ha jóval egyszerűbb eszközökkel is kellően részletgazdag felvételek készíthetőek.
Az elektronikus megfigyelőrendszerek gazdasági célú (cégek gazdasági tevékenységükkel összefüggésben) alkalmazásával kapcsolatban fontos megemlíteni, hogy azoknak különböző jogi szabályozásoknak is meg kell, hogy feleljenek. Amennyiben az adott cég úgy alaklmaz kamerarendszert, hogy annak felvételein magánszemélyek is láthatóak (munkavállalók, vásárlók, szolgáltatást igénybevevők, stb.) adatkezelőnek fog minősülni. Cégünk természetesen igény esetén vállalja a megfigyelőrendszerek adatkezelési előírásoknak való teljeskörű megfeleltetését, ezzel összefüggésben pedig a szükséges tájékoztatók, nyílvántartások elkészítését is. (Adatvédelmi szolgáltatásinkról részletesebben ITT tájékozódhat.)